پنیر سوخاری

زمان آماده سازی
5 دقیقه
درجه دشواری
ساده
برای تعداد
8 نفر
وعده غذایی
میان وعده
ارسال کننده
ارسال شده در
پنیر موتزارلا
4 عدد
آرد
1/4 پیمانه
پانکو
1/2 پیمانه
تخم مرغ
1 عدد
پنیر سوخاری

پنیر سوخاری

 

پنیر سوخاری ، یکی از خوشمزه ترین میان وعده هاست که خیلی راحت نیز آماده می شود. در این رسپی از پنیر موتزارلا استفاده می شود. موتزارلا، نامی عمومی برای انواعی از پنیرهای نیمه نرم ایتالیایی است که از شیر گاو یا گاومیش تهیه می‌شوند.برای تهیه آن پنیر تازه را در آب نزدیک به دمای جوش حرارت داده و در قطعه های کروی کوچک در آب نمک غلیظ نگه می دارند. این پنیر بسیار کِش می‌آید و در صبحانه و عصرانه، غذاهای پاستایی، لازانیا، داخل سوپ، سالاد و غیره استفاده می‌شود. این پنیر در ایران به صورت منجمد و رنده شده با نام پنیر پیتزا نیز عرضه می شود و شبیه پنیر تازه-محلی می باشد.

 

نکته :

پانکو نوعی از پودر سوخاری هست که در ژاپن و ایتالیا مصرف بسیاری دارد. دانه های آن از پودر سوخاری معمولی درشت تر می باشد و بعد از سرخ شدن حالت کریسپی بهتری می گیرد و بافت سوخاری بهتری دارد.

 

  1. پنیر را به صورت قطعات عمودی برش داده و داخل کیسه ای بگذارید و به مدت چند ساعت در فریزر قرار دهید. زیرا زمانی که در پانکو غلتانده می شوند باید یخ زده باشند.
  2. فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید. سینی فر را با فویل بپوشانید و روی آن را کمی روغن اسپری کنید.
  3. رولهای پنیر را ابتدا در آرد، بعد در تخم مرغ زده شده و سپس در پانکو بغلتانید، به طوری که تمام سطح آن را بپوشاند. حال رولها را داخل سینی فر چیده و روی آنها را کمی روغن اسپری کنید.
  4. بسته به دمای فرتان، به مدت 4 الی 5 دقیقه داخل فر گذاشته تا پخته شوند. بعد از 4 دقیقه به پنیرها سر بزنید. مراقب باشید پنیرها نباید از پوشش خود خارج شوند.
  5. پنیر ها را داخل ظرف چیده و با سس دلخواه خود سرو نمایید.

بدون دیدگاه، اولین دیدگاه را بنویسید!

برای ارسال دیدگاه در باید ابتدا وارد شوید