شیر عسلی خانگی

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت
130 دقیقه
درجه دشواری
متوسط
وعده غذایی
صبحانه
ارسال کننده
ارسال شده در
شیر پرچرب
1 1/2 پیمانه
شکر
1/2 پیمانه
کره
3 قاشق غذاخوری
وانیل
1/4 قاشق چایخوری
شیر عسلی خانگی

به جرات می شه گفت یکی از خوشمزه ترین خوراکی های موجود همین شیر عسلی هست و تا جایی هم که من دیدم کسی نبوده که ازش بدش بیاد.

استفاده زیادی هم توی رسپیها دارد.

شیر عسلی خانگی رو را به دو روش می شه درست کرد، یکی با شیر و یکی هم با شیر خشک.اینجا فعلا طرز تهیه اش را با شیر می نویسم و در آینده اون یکی روش هم خواهم گفت.

 

نکات :

استفاده از وانیل در رسپی کاملا اختیاری هست.

شکر بهتر است دانه ریز باشد.

اندازه شکر بستگی به درصد شیرینی که دوست دارید میتواند یک دوم یا دو سوم پیمانه باشد.

به مدت دو هفته می توانید در یخچال نگهداری کنید.

 

  1. یک قابلمه خیلی بزرگ که کف کلفتی دارد را انتخاب کنید.اصلا به این توجه نکنید که حجم مواد کم هست، چون اگر قابلمه کوچکی برای اینکار در نظر بگیرید هرگز به نتیجه مطلوب نخواهید رسید.
  2. شیر و شکر را در قابلمه ریخته و روی حرارت متوسط رو به پایین بگذارید و مدام هم بزنید.هر وقت دیدید از شیر بخار بلند شد دما را کمتر کنید و همچنان به هم زدن ادامه دهید تا شکر کاملا در شیر حل شود.
  3. وقتی شکر حل شد،دما را تا جایی که ممکن هست پایین بیاورید،بهترین کار این است که از شعله پخش کن استفاده کنید و شعله گاز را در کمترین حالتی که می شود قرار دهید.
  4. هدف از این عمل این است که آب اضافه شیر تبخیر شود و به غلظت برسد.یعنی تقریبا حجم شیر به یک و سه چهارم پیمانه و یا حداکثر به نصف مقدار اولیه برسد.بطور میانگین رسیدن به این مقدار دو ساعت طول خواهد کشید.
  5. می توانید با بالا بردن دما این زمان را کمتر کنید، اما باید در اینصورت دائما بالای سر شیر بود و مدام هم بزنید تا ته نگیرد وگرنه بافت شیرعسلی خراب می شود.
  6. وقتی به غلظت مورد نظر رسیدید، کره و وانیل را ضافه کنید و با ویسک هم بزنید تا کره در مواد ذوب شود.
  7. سپس مواد را در ظرف شیشه ای ریخته و کمی که خنک شد در آن را ببندید و در یخچال بگذارید.

بدون دیدگاه، اولین دیدگاه را بنویسید!

برای ارسال دیدگاه در باید ابتدا وارد شوید