چه زمانی از روغن زیتون استفاده بکنیم و چه زمانی استفاده نکنیم؟

سوال : چه زمانی از روغن زیتون استفاده بکنیم و چه زمانی استفاده نکنیم؟

” تازگیها خیلی در مورد فواید استفاده از روغن زیتون می شنوم. بر روی خیلی از غذاها تستش کردم و همیشه نتیجه عالی بوده ولی سوالی که ذهن من را خیلی درگیر خودش کرده این هست که آیا می تونم از روغن زیتون همانطور که از روغن گیاهی استفاده می کنم استفاده کنم؟ اگر پاسخ مثبت باشه ، کدام نوع روغن زیتون را باید بکار ببرم. ”

 

پاسخ :

سوال مطرح شده خیلی خوب است! ما اغلب می بینیم که روغن زیتون بر روی سالاد و انواع پاستا بکار گرفته می شود اما این را هم باید بدانیم که همانند روغن گیاهی در انواع پخت و پز می توانیم از روغن زیتون استفاده کنیم.

در ضمن خیلی سالم تر از روغن گیاهی می باشد!

انواع مختلف روغن زیتون را می توانیم در سوپر مارکت ها ببینیم که با عناوین روغن زیتون خیلی خالص ، روغن زیتون خالص و روغن زیتون هستند. یکی از اصلی ترین تفاوت ها بین روغن ها طعم آنها است. روغن زیتون خیلی خالص برای زمانی مناسب هست که می خواهیم عطر و طعم روغن زیتون را به غذای خود بدهیم ، اما وقتی بحث سرخ کردن و پختن به میان می آید بهترین گزینه استفاده از روغن زیتون معمولی است. دلیل این مورد در نحوه پالایش و تصفیه روغن زیتون می باشد که باعث می شود روغن زیتون معمولی در دمای بالای سرخ شدن واکنش بهتری نشان دهد و در کنار این بحث قیمت پایین تری نیز دارد.

البته یک نکته هم برای سرخ کردن با روغن زیتون وجود دارد و آن این است که از روغن زیتون برای سرخ کردن کوتاه مدت می شود استفاده کرد و اصلا مناسب سرخ کردن های عمیق و طولانی مدت نمی باشد زیرا به نسبت روغن گیاهی به اصطلاح نقطه دود پایینتری دارد و زود می سوزد.اگر دنبال روغن سالم جهت سرخ کردنهای طولانی مدت هستید، من به شما روغن کانولا را پیشنهاد می کنم.

دسته‌بندی ها: نکات آشپزی

بدون دیدگاه، اولین دیدگاه را بنویسید!

برای ارسال دیدگاه در باید ابتدا وارد شوید