چای مورینگا

چای مورینگا

چای مورینگا ، از برگ تازه و خشک درخت مورینگا اولیفرا تهیه می گردد و بخاطر خواص دارویی خود از زمان های دور در طب سنتی مورد استفاده قرار می گرفته.رنگ این دمنوش گیاهی عطرآگین از قهوه ای سوخته تا زرد تیره متغیر است.

تاریخچه:

در طول قرن ها از مورینگا در آسیا، آفریقا، مدیترانه و آمریکا استفاده می شده است.از هزاران سال پیش به این درخت بخاطر خواص زیادی که دارد “درخت معجزه” می گفتند.تمام قسمت های درخت، برگ ، ریشه ، غلاف و بذر در پزشکی و همچنین آشپزی بکار می رود.

خواص چای مورینگا :

منبع غنی از مواد معدنی مورد نیاز ، ویتامین ها ، پروتئین ، اسید آمینه و بتاکاروتن می باشد.همچنین دارای ترکیبی از کائمفرول ، کافئویلکینیک اسید ،

بتا-سیتوسترول ، کوئرسیتین و زیاتین می باشد که این چای را جزو برترین های دمنوش گیاهی قرار داده است.

کاهش وزن :

دمنوش برگ مورینگا دارای مواد مغذی فراوان و خالی از چربی می باشد.همچنین به هضم سریع غذا کمک کرده و باعث کاهش وزن می شود.

دیابت :

با چای مورینگا میزان گلوکز خون افراد مبتلا به دیابت قابل تنظیم است.یکی از مواد مغذی مهم در مورینگا منیزیم می باشد که با ویتامین های خون وارد عملکردی می گردد که باعث همسان سازی متابولیسم گلیکوژن با دیگر فعالیت های متابولیکی درون سلولی می گردد.

سرطان :

تحقیقات زیادی روی این چای نشان می دهد که دمنوش مورینگا به دلیل وجود بنزیل ایزوتیوسیانید خواص ضد تومور دارد و همچنین در پیشگیری و درمان سرطان کمک به سزایی می کند.همچنین با تقویت سلولهای فرد مبتلا به سرطان مشکلات ناشی از شیمی درمانی را کاهش می دهد.

کلسترول :

به پایین نگه داشتن LDL کمک می کند.تحقیقات در دانشگاه نیجیریه بر روی حیوانات نشان داده است که چای مورینگا به کاهش کلسترول در افرادی که دارای رژیم افزایش وزن هستند تاثیر خوبی دارد.

سلامت جنسی :

این عصاره طبیعی به افزایش میل جنسی هم در مردان و هم در زنان کمک می کند، در نتیجه برخی از اختلالات جنسی را درمان می کند.

سلامت کبد :

مصرف منظم مورینگا کبد را قادر می سازد تا با اثرات مضر مواد سمی هوا، آب و مواد غذایی مواجه و مبارزه کند.همچنین باعث تثبیت قوای غشای سلولی کبد در فرآیند سم زدایی می گردد.

بیماری های کلیه :

بیماران مبتلا به بیماری های کلیه و تحت دیالیز می توانند از این چای که منبع غنی از آنتی اکسیدان می باشد برای درمان سلول های آسیب دیده کلیه استفاده کنند.در کنار این مورد می تواند سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماریها بالا ببرد و فشار خون را تثبیت کند.

سر زندگی :

با توجه به غنی بودن، این چای  گیاهی می تواند باعث استقامت بدن، تمرکز و وضوح ذهنی شود.

 

دسته‌بندی ها: خواص مواد

بدون دیدگاه، اولین دیدگاه را بنویسید!

برای ارسال دیدگاه در باید ابتدا وارد شوید