فلفل های شیرین

فلفل های شیرین دیگر فقط به رنگ قرمز و سبز نیستند ، زرد و نارنجی و حتی فلفل دلمه ای بفش نیز بصورت معمول در دسترس می باشد.

همچنین، تنوع آنها خیلی بیشتر شده است و فقط فلفل دلمه ای بعنوان فلفل شیرین نیست.در این نوشته سعی شده تعدادی از این فلفل های خوش رنگ و طعم را به شما معرفی کنیم.

فلفل گیلاسی

فلفل گیلاسی علاوه بر طعم شیرینی که دارد مقداری هم اسپایسی هست که طعم آن را بسیار دلنشین کرده است.این فلفل کوچک مانند ناگت می باشد و از نظر ظاهر و طعم مثل فلفل دلمه ای قرمز کوچک است.

خام آنها بسیار خوشمزه می باشد و می توان از این فلفل در سالاد و ترشیجات استفاده نمود.

فلفل کوبانلا

این فلفل های بلند و لاغر در ابتدا رنگی بین زرد و سبز دارند ولی وقتی کاملا رسیده شوند رنگ آنها به قرمز تغییر خواهد کرد.اما بطور معمول آنها قبل از قرمز شدن به فروش می رسند و بعنوان عطر و طعم دهنده در غذاها بکار می روند یا بصورت کبابی در کنار ظرف ها.

فلفل دلمه ای سبز

این فلفل جزو آن دسته هست که همگی ما آن را می شناسیم و با آن بزرگ شدیم.دارای طعمی عالی هست و بافتی کریسپی دارد.بیشترین مصرف آنها در گوشت چرخکرده و سالاد هست و بعضی نیز آن را می پزند و در غذاها استفاده می کنند.

فلفل سرخ کردنی ایتالیایی

این نوع فلفل حالت کشیده دارد و اسمش از آنجا گرفته شده که در آَشپزی ایتالیایی آن را یا بصورت کامل و یا خرد کرده در روغن زیتون سرخ می کنند و در غذاها استفاده می نمایند و همچنین بعنوان دورچین بکار می رود.وقتی خرد و سرخ می شود یکی از بهترین طعم دهنده ها در ساندویچ می باشد.

فلفل دلمه ای نارنجی

فلفل دلمه ای نارنجی و زرد عطر و طعمشان از نوع سبز و قرمز کمتر هست ولی زیبایی خاصی به سالاد می دهند و همچنین کبابی آنها برای غذاها و دورچین ها بسیار عالی می باشد.

فلفل دلمه ای بنفش

فلفل دلمه ای بنفش شیرینی کمتری نسبت به فلفل دلمه ای زرد ، نارنجی و قرمز دارد ولی از فلفل دلمه ای سبز شیرین تر می باشد.بیشتر حالت خام آن مورد استفاده است و در سالادها و دورچین ها بکار می رود زیرا وقتی پخته می شود رنگ آن به خاکستری تیره مایل می شود و زیبایی خودش را از دست می دهد.

فلفل دلمه ای قرمز

محبوب ترین و معروفترین فلفل شیرین ، فلفل دلمه ای قرمز می باشد.البته در کنار رنگ زیبایش عطر کمتری نسبت به سایر فلفل دلمه ای ها دارد ولی طعمی عالی را به سالادها و غذاها می دهد.

 

پیمنتو کبابی

این نوع فلفل طعمی متوسط بین تند و شیرین دارد و منبع غنی از قند است و وقتی کبابی می شود شکر خود را آزاد کرده و بطور کامل شیرین می شود.بصورت خام کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که از نامش پیداست باید بصورت کبابی مصرف شود.

فلفل دلمه ای زرد

این نوع فلفل خیلی شبیه فلفل دلمه ای نارنجی و قرمز هست اما طعم آن ملایم تر از آنها می باشد.علاوه بر خام آن می توان کبابی این فلفل را استفاده کرد چون رنگ آن تغییری نمی کند.

دسته‌بندی ها: مقالات

بدون دیدگاه، اولین دیدگاه را بنویسید!

برای ارسال دیدگاه در باید ابتدا وارد شوید