سه اشتباه رایج در مورد ادویه

اشتباه اول :

بطور معمول دیده شده که افراد تفاوتی بین ادویه و چاشنی قائل نمی شوند، با اینکه این دو مورد کاملا باهم متفاوت هستند.چاشنی از ریشه ، تنه ، شاخه و …. گیاه بدست می آید و بصورت تکی استفاده می گردد در حالی که ادویه از ترکیب چاشنی ها بدست می آید.در اصل چاشنی زیر مجموعه ادویه می باشد.

برای مثال فلفل ، دارچین ، زردچویه و امثال اینها چاشنی هستند و پودر کاری ، گرم ماسالا ، پودر چیلی و …. ادویه هستند.

 

اشتباه دوم :

افراد زیادی هستند که تفاوت بین ” ماسالا ” و ” گرم ماسالا ” را نمی دانند. بیشتر اوقات افرادی که با آشپزی هندی آشنایی ندارند بین این دو مورد گیج می شوند.البته این مساله طبیعی هست چون کلمه ” ماسالا ” دارای دو معنی می باشد و هندیها از هر دو معنی آن در آشپزی استفاده می کنند.

تفاوت این دو در این است که ” گرم ماسالا ” یک پودر ترکیبی می باشد در حالی که” ماسالا ” یک نوع سس هست که از ارکان اصلی تهیه انواع ” کاری ” می باشد.ماسالا از کاراملایز کردن پیاز ، سیر ، زنجبیل ، گوجه فرنگی و چاشنی های مختلف تهیه می شود البته برای هر دستور غذایی این مواد ثابت نیستند و تغییر می کنند.

گرم ماسلا می تواند یکی از چاشنی هایی باشد که در تهیه ماسالا بکار می رود.این ادویه از ترکیب دیگر چاشنی ها با طبع گرم مانند تخم گشنیز ، زیره ، هل ، فلفل سیاه ، میخک ، دارچین و جوز هندی تهیه می گردد.ترکیبات این ادویه در مناطق مختلف با هم متفاوت هست.

بر پایه طب سنتی و آئوردیک هندوستان گرم ماسلا یکی از ادویه  های ترکیبی عالی و منحصر به فرد است که علاوه بر طعم دهندگی فوق العاده خواص فراوانی برای سلامتی دارد.وجود این ادویه در خانه می تواند شما را از داشتن خیلی از چاشنی های تک طعمی بی نیاز کند.

 

اشتباه سوم :

در فرهنگ غرب ابهامات زیادی در تعریف ” کاری ” وجود دارد.کلمه ” کاری  – Curry ” توسط استعمارگران انگلیسی در قرن هجدهم ابداع شد.این کلمه بدل سازی شده کلمه اصلی ” کاری – Kari ” به معنی سس می باشد. ولی در کل از این کلمه یا معانی مختلفی استفاده می شود و اغلب به اشتباه به اکثر غذاهای هندی ” کاری ” گفته می شود.

” کاری ” می تواند به انواع غذاهای ملل مختلف که با ادویه و سس فراوان تهیه شده است اشاره داشته باشد و یا بعنوان یک چاشنی یا ادویه ترکیبی استفاده گردد.

موضوع می تواند پیچیده تر هم بشود چون یک گیاه با نام ” کاری ” نیز وجود دارد که از آن “برگ کاری ” تهیه می شود. این ادویه نیز مانند گرم ماسلا در هر منطقه با ترکیبی خاص و متفاوت تهیه می شود.کاری عضو جدایی ناپذیر آشپزی هندی است و در غذاهای گوشتی مانند مرغ کره ای و خوراک بره،بشقاب سبزیجات مانند چانا ماسالا و مَتِر پانیر و … استفاده می گردد.

 

دسته‌بندی ها: دانستنیها

بدون دیدگاه، اولین دیدگاه را بنویسید!

برای ارسال دیدگاه در باید ابتدا وارد شوید