روش فریز کردن فلفل های شیرین

روش فریز کردن فلفل های شیرین

اگر در باغتون فلفل شیرین دارید یا می خواهید حجم بالایی بخرید ، مساله اصلی این است که چطور آنها را قبل از خراب شدن ذخیره کنید.

خوشبختانه فلفل های شیرین یکی از راحت ترین سبزیجات برای فریز کردن و نگهداری طولانی می باشند بدون اینکه شفافیت ، رنگ ، عطر و طعمشان را از دست بدهند، البته با روشی که در ادامه خواهم گفت.

برعکس خیلی از سبزیجات، این فلفل های خوش طعم نیازی به بلانچ شدن قبل از فریز ندارند. روشی که خواهم گفت ۱۰ دقیقه زمان آماده سازی لازم دارد و یک ساعت فلش فریز.

اما به یاد داشته باشید چون این فلفل ها در خودشان آب دارند بعد از فریز شدن حالت کریسپی خود را از دست می دهند و فقط می توان از آنها در آشپزی و یا سرخ کردن استفاده کرد و نمی توان آنها را در سالاد یا بصورت خام بکار برد البته در سالادهای گرم مورد استفاده قرار می گیرد.

به چه چیز نیاز داریم؟

چیز زیادی بجز فلفل شیرین مانند فلفل دلمه ای ، چاقوی تیز ، تخته آشپزی ، سینی و کیسه فریزر نیاز نیست.

مراحل فریز کردن :

۱- شاخه ، دانه ها و داخل فلفل را خارج کنید.

۲- فلفل را هر طوری که در آشپزی خود استفاده می کنید خرد کنید. معمولا خلالی خرد می کنند اما اگر سبک آشپزی شما متفاوت هست و بصورت نگینی هم استفاده می کنید ، می توانید به هر دو صورت خرد کنید.

۳- فلفل ها را روی سینی گذاشته و به مدت یکساعت در فریزر قرار دهید. به این روش به اصطلاح فلش فریز می گویند. فقط دقت کنید وقتی فلفل ها را روی سینی می چینید ازهم فاصله داشته باشند و روی هم انباشته نشوند.با این شیوه شما راحت می توانید آنها را جدا کنید.

۴- پس از گذشت زمان مورد نظر آنها را جدا کرده و به کیسه فریزر منتقل کنید.

۵- شما می توانید با این روش فلفل ها را تا یکسال نگه دارید اما بهتون توصیه می کنم ظرف حداکثر شش ماه مصرفشان کنید.

دسته‌بندی ها: نکات آشپزی

بدون دیدگاه، اولین دیدگاه را بنویسید!

برای ارسال دیدگاه در باید ابتدا وارد شوید